Palestiina-lupauksen allekirjoittajat

Allekirjoittajia yhteensä: 301. Valittu: 46. Varalla: 43.

Akaa:

Sakari Kestinen – Vihreät (Ei valittu)
Mira Nurmi – Vasemmistoliitto (Varalla)

Espoo:

Sirpa Acquah – Feministinen puolue (Ei valittu)
Tiina Ahlfors – Vasemmistoliitto (Valittu)
Habiba Ali – SDP (Varalla)
Aino Akinyemi – Vasemmistoliitto (Varalla)
Shennandoah Beaumont – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Husein Hamiid – SDP (Ei valittu)
Marko Korvela – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Camilla Lindy – Vihreät (Varalla)
Ronja Pahaoja – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Mojtaba Qanezadeh – SDP (Ei valittu)
Peppi Seppälä – Vihreät (Valittu)
Emma Sneck – Muu (Ei valittu)
Sara Tabrizizadeh – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Christian Thibault – RKP (Ei valittu)
Rasmus Tillander – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ville Uusivuori – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Aleksi Vesala – Vihreät (Ei valittu)

Helsinki:

Miikkael Azaize – Keskusta (Ei valittu)
Lauri Alhojärvi – Feministinen puolue (Ei valittu)
Lassi Alhorinne – Feministinen puolue (Ei valittu)
Katju Aro – Feministinen puolue (Ei valittu)
Mira-Veera Auer – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Mikko Aulio – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Riina Bhatia – Vihreät (Varalla)
Laura Elomaa – Feministinen puolue (Ei valittu)
Iris Flinkkilä – Vihreät (Ei valittu)
Mia Haglund – Vasemmistoliitto (Valittu)
Mirka Haili – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Amin Hassan – Vihreät (Ei valittu)
Titta Hiltunen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Jenni Holma – Feministinen puolue (Ei valittu)
Ahmad Hosseini – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Satu Immonen – Piraattipuolue (Ei valittu)
Anna Jensen – Feministinen puolue (Ei valittu)
Marja Kaitaniemi – Vasemmistoliitto (Varalla)
Kasper Kannosto – RKP (Ei valittu)
Maija Karhunen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Elina Kauppila – Vasemmistoliitto (Valittu)
Mai Kivelä – Vasemmistoliitto (Valittu)
Kasper Kivistö – Vihreät (Varalla)
Dan Koivulaakso – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Kiira Koivunen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Laura Kolehmainen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Sini Kollan – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Vesa Korkkula – Vasemmistoliitto (Varalla)
Lukas Korpelainen – Vihreät (Ei valittu)
Anna Koskela – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Minja Koskela – Vasemmistoliitto (Valittu)
Mikko Korhonen – Asukkaiden Helsinki (Ei valittu)
Anna Korkman – RKP (Ei valittu)
Hatice Koyuncu – SDP (Ei valittu)
Eeli Kytömäki – Feministinen puolue (Ei valittu)
Oona Käyhkö – Vihreät (Ei valittu)
Sanni Lehtinen – Vihreät (Ei valittu)
Anna Lemström – Vasemmistoliitto (Varalla)
Konsta Lindi – Vihreät (Ei valittu)
Helmi Lipiäinen – Vihreät (Ei valittu)
Veera Luhtala – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Sofia Lönnroth – Feministinen puolue (Ei valittu)
Minna Majaniemi – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Nina Miettinen – Vihreät (Varalla)
Mohamud Mohamed – Keskusta (Ei valittu)
Marek Nečada – Piraattipuolue (Ei valittu)
Henrik Nyholm – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Reetta Ojala – Piraattipuolue (Ei valittu)
Marjut Ollitervo – Asukkaiden Helsinki (Ei valittu)
Petrus Palomurto – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Raoul Plommer – Piraattipuolue (Ei valittu)
Mike Pohjola – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Laura Pukarinen – Feministinen puolue (Ei valittu)
Orjo Pättiniemi – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Rahim Alizada – Sitoutumaton (Ei valittu)
Arvind Ramachandran – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Reko Ravela – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Irja Remekselä – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Anni Rolig – Feministinen puolue (Ei valittu)
Mane Räisänen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Suldaan Said Ahmed – Vasemmistoliitto (Valittu)
Riina Simonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Saana Simonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Nicolas Sjöberg – RKP (Ei valittu)
Galia Suárez Katainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Sami Säynevirta – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Coel Thomas – Vihreät (Varalla)
Anna-Mili Tölkkö – Feministinen puolue (Ei valittu)
Nadja Uusiperhe – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Elina Vainikainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Meri Valkama – Vasemmistoliitto (Varalla)
Mikko Vallius – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Paju Vepsäläinen – Feministinen puolue (Ei valittu)
Valo Vesikauris – Feministinen puolue (Ei valittu)
Tetti Vähämaa – Feministinen puolue (Ei valittu)
Stina Wahlsten – RKP (Ei valittu)
Elina Wallin – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Feniks Willamo – Vasemmistoliitto (Varalla)
Fatma Yaşa – Vasemmistoliitto (Varalla)
Paavo Ylönen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jan Österberg – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Hämeenlinna:

Aapo Reima – Vasemmistoliitto (Valittu)
Sanna Ulvi-Lindroos – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Joensuu:

Maura Häkki – Vasemmistoliitto (Varalla)
Ruska Itkonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Matias Kangas – Vasemmistoliitto (Valittu)
Maija Kuivalainen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Pekka Mustonen – Piraattipuolue (Ei valittu)
Ella Partanen – Vihreät (Varalla)
Iiris Pääkkönen – Vihreät (Ei valittu)
Juha-Pekka Reijonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Samu Salonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ville-Pekka Timonen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Helmi Vanhanen – Vihreät (Valittu)
Roosa Ylikoski – Vasemmistoliitto (Varalla)

Järvenpää:

Heini Liimatainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Mikko Pöllä – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Jyväskylä:

Akseli Ekola – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Tuomas Närväinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Hanni Salo – Vihreät (Ei valittu)
Mihail Seppälä – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ira Vainikainen – Vasemmistoliitto (Valittu)

Kaarina:

Matti Kapanen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Maarit Snellman – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Kajaani:

Patrik Huotari – SDP (Ei valittu)
Jonas Kettunen – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Brigantia Törnqvist – Vihreät (Ei valittu)

Keuruu:

Tom Pesch – Eläinoikeuspuolue (Ei valittu)

Kerava:

Juhani Lohikoski – Vasemmistoliitto (Valittu)

Kokkola:

Virpi Karhu – Vasemmistoliitto (Valittu)

Kotka:

Annina Haarala – Vihreät (Ei valittu)
Markus Heikkinen – Vihreät (Ei valittu)
Riti Jukkara-Lyytinen – Vihreät (Ei valittu)
Antti-Veikko Labbas – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Riti Jukkara-Lyytinen – Vihreät (Ei valittu)
Eero Kivistö – Vihreät (Ei valittu)
Petri Nakari – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Arja Tauria-Huttunen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Kouvola:

Heli Koponen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Julius Markkanen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Esa Tikkakoski – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Kristiinankaupunki:

Paavo Sallinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Kuopio:

Riikka Haapala – Sitoutumaton (Ei valittu)
Sakari Laitinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Lahti:

Päivi Houma – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Sinikka Kuosmanen – Asukkaiden Lahti -yhteislista (Ei valittu)
Anna Kaisa Kupiainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Pauliina Purhonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Mikko Puustinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Oskari Päätalo – Vasemmistoliitto (Valittu)

Lapinjärvi:

Jukka Ahokas – Kommunistinen puolue (Ei valittu)

Lappeenranta:

Kimmo Klemola – Vihreät (Valttu)
Christina Nenonen – Vihreät (Valttu)
Tuija Maaret Pykäläinen – Vihreät (Varalla)

Lempäälä:

Timo Rossi – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Liperi:

Hannu Ahonen – Piraattipuolue (Ei valittu)

Mustasaari:

Harri Niskanen – SDP (Ei valittu)

Mynämäki:

Anni Ilvonen – Vihreät (Valittu)

Mäntsälä:

Anu Aarnio – SDP (Ei valittu)
Eeva Partanen – Feministinen puolue (Ei valittu)

Naantali:

Harri Palomäki – Vasemmistoliitto (Valittu)

Nokia:

Hannele Kuusela – Vasemmistoliitto (Valittu)

Oulu:

Anna Litewka-Anttolainen – Vihreät (Ei valittu)
Lotta Ellonen – Kokoomus (Ei valittu)
Taru Hallikainen – Feministinen puolue (Ei valittu)
Paavo J. Heinonen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Teija Karisaari-Kittilä – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ville Kellokumpu – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Artturi Kumpumäki – SDP (Ei valittu)
Waltteri Niiranen – SDP (Ei valittu)
Aleksi Nikula – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Oskar Olaussen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jani Pitkänen – EOP (Ei valittu)
Sannamari Sala – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Mikko Viitanen – Vasemmistoliitto (Valittu)

Parainen:

Kati Karlsson – Vasemmistoliitto (Varalla)

Pirkkala:

Senni Almusa – Vasemmistoliitto (Varalla)

Pori:

Emmastiina Hesso – Vasemmistoliitto (Valittu)
Riikka Siivonen – Vihreät (Ei valittu)

Porvoo:

Anu Saari – Feministinen puolue (Ei valittu)

Pyhäjärvi:

Jere Hakkarainen – Vasemmistoliitto (Valittu)

Raasepori:

Jari Parkkonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Rauma:

Susanne Ekroth – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Sari Kesäniemi – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Riihimäki:

Katja Peacock – Vihreät (Ei valittu)

Rovaniemi:

Mari Ikonen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Riikka Josefina Ilander – Feministinen puolue (Ei valittu)
Miikka Keränen – Vihreät (Valittu)
Ritva Kilpiö – SDP (Ei valittu)
Lauri Laitinen – Vihreät (Ei valittu)
Elina Luoma – Vihreät (Ei valittu)
Ester Niva – Vihreät (Ei valittu)

Salo:

Taro Turtiainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Seinäjoki:

Lotta Haapala – Vasemmistoliitto (Varalla)
Mitja Laukkonen – Piraattipuolue (Ei valittu)
Markus Ojala – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Säynätsalo:

Jouni Takkinen – Vasemmistoliitto (Varalla)

Tampere:


Zafar Ahmed – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Juhani Anttila – Vihreät (Ei valittu)
Merve Çaglayan – Vihreät (Valittu)
Milka Hanhela – Vasemmistoliitto (Valittu)
Ari Johansson – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Vilma Järvisalo – Vihreät (Valittu)
Matleena Kallinen – Vihreät (Ei valittu)
Christian Karau – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Juho Karvinen – Piraattipuolue (Ei valittu)
Brigita Krasniqi – Vihreät (Valittu)
Kukka Kunnari – Vasemmistoliitto (Varalla)
Santeri Kärki – Vihreät (Ei valittu)
Emilia Lehtomäki – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Juhapekka Lindfors – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Wille-Ilari Luosa – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Meri Lust – Vihreät (Ei valittu)
Lila Lähde – EOP (Ei valittu)
Javiera Marchant Aedo – Vasemmistoliitto (Varalla)
Minna Minkkinen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Riina Nissinen – Vihreät (Ei valittu)
Ellen Ojala – Vihreät (Ei valittu)
Joonas Olli – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jukka Peltokoski – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Juho Puusniekka – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Riikka Pöntinen – Feministinen puolue (Ei valittu)
Marika Saarinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jani Salminen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Iiris Suomela – Vihreät (Valittu)
Perttu Sirkkilä – Muu/Sit. (Ei valittu)
Liban Sheikh – Vasemmistoliitto (Valittu)
Noora Tapio – Vasemmistoliitto (Valittu)
Kalle Tuunanen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Venla Vuolanto – Vihreät (Ei valittu)
Jarno Yltävä – Piraattipuolue (Ei valittu)

Tornio:

Janita Goman – Vihreät (Ei valittu)
Jan-Mikael Hakomäki – Vasemmistoliitto (Valittu)
Linda Oinas – Vasemmistoliitto (Varalla)

Turenki:

Jorma Talikka – Vihreät (Ei valittu)

Turku:

Tero Ahlgren – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ilkka Aho – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Afrah Al Bayaty – Kokoomus (Ei valittu)
Li Andersson – Vasemmistoliitto (Valittu)
Yasmina Cheref – SDP (Ei valittu)
Paco Diop – Vasemmistoliitto (Varalla)
Amro El-khatib – Vasemmistoliitto (Varalla)
Aldijana Foric – Muu (Ei valittu)
Lotta Green – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Aki Haapanen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Selmi Holopainen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Juha Issakainen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Pia Jalkanen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jussi Jokinen – Piraattipuolue (Ei valittu)
Joonas Jormalainen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Jenni Jäntti – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Kaija Kiessling – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Sara Koiranen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Aatu Korhonen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Lauri Kouki – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Juha Laaksonen – Vasemmistoliitto (Valittu)
Antti Lehtinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Ciia Lehtovirta – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Tom Linkinen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Aino Marjamaa – Vihreät (Valittu)
Laura Mc Mullan – Muu / Sit. (Ei valittu)
Katja Niemi – Vasemmistoliitto (Varalla)
Rauni Niinimäki – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Sara Nyman – Vihreät (Ei valittu)
Asma Mannai – SDP (Ei valittu)
Niklas Ojala – Kommunistinen puolue (Ei valittu)
Jukka Oksa – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Riikka Oksanen – Vasemmistoliitto (Varalla)
Susanna Rajalahti – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Max Rauvola – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Jasmin Saarinen – Vihreät (Ei valittu)
Elina Sandelin – Vasemmistoliitto (Valittu)
Minna Sumelius – Vasemmistoliitto (Varalla)
Elena Svahn – Vihreät (Ei valittu)
Marianne Uusaho – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Tuusula:

Mika Leminen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)

Vaasa:

Ava Dahlvik – Vasemmistoliitto (Varalla)
Timo Kyttä – Piraattipuolue (Ei valittu)

Vantaa:

Emil Aarnio – Vihreät (Ei valittu)
Hannu Ahonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Hussein al-Taee – SDP (Valittu)
Gashaw Bibani – Vasemmistoliitto (Varalla)
Funda Demiri – Vasemmistoliitto (Valittu)
Heikki Ekman – Kommunistinen Puolue (Ei valittu)
Naima El Issaoui – SDP (Valittu)
Annica Hosio – Feministinen puolue (Ei valittu)
Aadan Ibrahim – SDP (Varalla)
Paula Kapanen – Vihreät (Ei valittu)
Jari Karttunen – Kommunistinen Puolue (Ei valittu)
Ossi Kähmi – Kommunistinen Puolue (Ei valittu)
Jiri Mäntysalo – Kommunistinen Puolue (Ei valittu)
Elina Nykyri – Vasemmistoliitto (Varalla)
Milja Rantala – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Minttu Sillanpää – Vasemmistoliitto (Valittu)
Tia Seppänen – Vihreät (Varalla)
Tuomas Suihkonen – Vasemmistoliitto (Ei valittu)
Meri-Tuulia Teerelä – Vihreät (Ei valittu)
Oona Varinowski – Vihreät (Ei valittu)

Vihti:

Linnea Tuominen – Feministinen puolue (Ei valittu)

Ylöjärvi:

Enni Seuri – Vihreät (Ei valittu)

Siirry sivun alkuun